Arkadaşlar cevap B değilmi ya niye E demiş ki🤔.yardımcı olursanız sevinirim😊
BÜŞRA🦋 Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. BÜŞRA🦋 1 Gün Önce
Arkadaşlar Soruyu Çözemedim Cevap a şıkkı gibi geliyor bana
Elif Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Elif 2 Gün Önce
Arkadaslar metinde hikaye edilen sey nedir metin neyi anlatmaktadir İşe gelip ofisin penceresinden dışarı bakan iş arkadaşına, İyi günler, dedi. Ben orada değildim. Her zamanki gibi masam dağınıktı, döner sandalyem boş, yarısı bilgisayarın ekranına doğru dönüktü. Trafik, sahil yolunda her zamanki kadar kötü değildi. Beni dairemin yanındaki köşeden almayan taksi şoförü şanslıydı. Bir Alman turistten sağlam bir bahşiş aldı. Erguvan ağaçlarının hepsi leylak renginde daireler oluşturmuş ve parlıyordu. Yumuşak bir rüzgar şehrin üzerindeki sisin çoğunu çoktan dağıtmıştı. Doğduğum mevsimde güzel bir sabahtı. Sokaktaki çocuklar, meydanda sırayla seksek oynuyordu ve bir grup adam binamın karşısındaki ağacın altındaki gölgede küçük bir masanın etrafında oturmuş, tavla oynayıp bağırıyordu. Neredeydim? Benden geriye kalanlar sanki derin bir uykudaymış gibi yatakta yatıyordu. Vantilatör o kadar düzgün çalışıyordu ki, akımı levhanın köşelerini sallıyordu. Siyah kumaş kılıfının içinde başka bir odada bir sandalyeye yaslanmış olan gitarı çalmak için saatler, günler, yıllar harcanmıştı. Bununla birlikte, ruhum pencereden süzülürken, parlak bahar sabahının sevincini yaşıyordu. Yıllar içinde alıştığı sertlikten kurtulmuş, yan taraftaki hastanenin çatısının üzerinde süzülürken, belli belirsiz kollarını kaldırmıştı. Yaşamak için ne güzel bir gün! diye düşündüm. Neyse ki ironiyi anlamadım. Pırıl pırıl mavi denizde uzun, kırmızı ve siyah çizgili bir tanker gördüm. Öğrencilerimin sınıfa gelmemi beklediklerini hayal ettim ve yüksek sesle güldüm. Tabii ki kimse beni duymadı. Aslında kendim bile değildim, çünkü ayrılmaya hazırlanmak için onca yıl harcadığımın ötesindeki boyuta çoktan geçmiştim. Hala böyle şeyleri önemli sananlar için, geride bıraktıklarımı sevip sevmediğimi ya da endişe duymadığımı artık merak etmiyordum. Yani üzülmedim. Hayatım geçmişin bir parçası olmuştu, çok aşağıda uzanan, yükselen bir sis içinde yavaş yavaş kaybolan arazinin yamalı yorganında küçük bir isim. Sonra, o manzarayla ilgili anım da dünyanın yerçekimi tarafından geri çekildiğinde, yeni bir şeyin heyecanını hissettim - arzulamanın yeni bir yolu ya da içimde gıdıklayan daha büyük mucize benzeri doğmakta olan kanatların soğukluğu.
Elif Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Elif 2 Gün Önce
Yardımcı Olur Musunuz ? Arkadaslad bu metinde ne anlatilmaktadir yardimci olabilir misiniz bu metinde hikaye edilen sey nedir İşe gelip ofisin penceresinden dışarı bakan iş arkadaşına, İyi günler, dedi. Ben orada değildim. Her zamanki gibi masam dağınıktı, döner sandalyem boş, yarısı bilgisayarın ekranına doğru dönüktü. Trafik, sahil yolunda her zamanki kadar kötü değildi. Beni dairemin yanındaki köşeden almayan taksi şoförü şanslıydı. Bir Alman turistten sağlam bir bahşiş aldı. Erguvan ağaçlarının hepsi leylak renginde daireler oluşturmuş ve parlıyordu. Yumuşak bir rüzgar şehrin üzerindeki sisin çoğunu çoktan dağıtmıştı. Doğduğum mevsimde güzel bir sabahtı. Sokaktaki çocuklar, meydanda sırayla seksek oynuyordu ve bir grup adam binamın karşısındaki ağacın altındaki gölgede küçük bir masanın etrafında oturmuş, tavla oynayıp bağırıyordu. Neredeydim? Benden geriye kalanlar sanki derin bir uykudaymış gibi yatakta yatıyordu. Vantilatör o kadar düzgün çalışıyordu ki, akımı levhanın köşelerini sallıyordu. Siyah kumaş kılıfının içinde başka bir odada bir sandalyeye yaslanmış olan gitarı çalmak için saatler, günler, yıllar harcanmıştı. Bununla birlikte, ruhum pencereden süzülürken, parlak bahar sabahının sevincini yaşıyordu. Yıllar içinde alıştığı sertlikten kurtulmuş, yan taraftaki hastanenin çatısının üzerinde süzülürken, belli belirsiz kollarını kaldırmıştı. Yaşamak için ne güzel bir gün! diye düşündüm. Neyse ki ironiyi anlamadım. Pırıl pırıl mavi denizde uzun, kırmızı ve siyah çizgili bir tanker gördüm. Öğrencilerimin sınıfa gelmemi beklediklerini hayal ettim ve yüksek sesle güldüm. Tabii ki kimse beni duymadı. Aslında kendim bile değildim, çünkü ayrılmaya hazırlanmak için onca yıl harcadığımın ötesindeki boyuta çoktan geçmiştim. Hala böyle şeyleri önemli sananlar için, geride bıraktıklarımı sevip sevmediğimi ya da endişe duymadığımı artık merak etmiyordum. Yani üzülmedim. Hayatım geçmişin bir parçası olmuştu, çok aşağıda uzanan, yükselen bir sis içinde yavaş yavaş kaybolan arazinin yamalı yorganında küçük bir isim. Sonra, o manzarayla ilgili anım da dünyanın yerçekimi tarafından geri çekildiğinde, yeni bir şeyin heyecanını hissettim - arzulamanın yeni bir yolu ya da içimde gıdıklayan daha büyük mucize benzeri doğmakta olan kanatların soğukluğu.
Elif Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Elif 2 Gün Önce
Arkadaşlar bu metinde hikaye edilen sey nedir metin neyi anlatmaktadir İşe gelip ofisin penceresinden dışarı bakan iş arkadaşına, İyi günler, dedi. Ben orada değildim. Her zamanki gibi masam dağınıktı, döner sandalyem boş, yarısı bilgisayarın ekranına doğru dönüktü. Trafik, sahil yolunda her zamanki kadar kötü değildi. Beni dairemin yanındaki köşeden almayan taksi şoförü şanslıydı. Bir Alman turistten sağlam bir bahşiş aldı. Erguvan ağaçlarının hepsi leylak renginde daireler oluşturmuş ve parlıyordu. Yumuşak bir rüzgar şehrin üzerindeki sisin çoğunu çoktan dağıtmıştı. Doğduğum mevsimde güzel bir sabahtı. Sokaktaki çocuklar, meydanda sırayla seksek oynuyordu ve bir grup adam binamın karşısındaki ağacın altındaki gölgede küçük bir masanın etrafında oturmuş, tavla oynayıp bağırıyordu. Neredeydim? Benden geriye kalanlar sanki derin bir uykudaymış gibi yatakta yatıyordu. Vantilatör o kadar düzgün çalışıyordu ki, akımı levhanın köşelerini sallıyordu. Siyah kumaş kılıfının içinde başka bir odada bir sandalyeye yaslanmış olan gitarı çalmak için saatler, günler, yıllar harcanmıştı. Bununla birlikte, ruhum pencereden süzülürken, parlak bahar sabahının sevincini yaşıyordu. Yıllar içinde alıştığı sertlikten kurtulmuş, yan taraftaki hastanenin çatısının üzerinde süzülürken, belli belirsiz kollarını kaldırmıştı. Yaşamak için ne güzel bir gün! diye düşündüm. Neyse ki ironiyi anlamadım. Pırıl pırıl mavi denizde uzun, kırmızı ve siyah çizgili bir tanker gördüm. Öğrencilerimin sınıfa gelmemi beklediklerini hayal ettim ve yüksek sesle güldüm. Tabii ki kimse beni duymadı. Aslında kendim bile değildim, çünkü ayrılmaya hazırlanmak için onca yıl harcadığımın ötesindeki boyuta çoktan geçmiştim. Hala böyle şeyleri önemli sananlar için, geride bıraktıklarımı sevip sevmediğimi ya da endişe duymadığımı artık merak etmiyordum. Yani üzülmedim. Hayatım geçmişin bir parçası olmuştu, çok aşağıda uzanan, yükselen bir sis içinde yavaş yavaş kaybolan arazinin yamalı yorganında küçük bir isim. Sonra, o manzarayla ilgili anım da dünyanın yerçekimi tarafından geri çekildiğinde, yeni bir şeyin heyecanını hissettim - arzulamanın yeni bir yolu ya da içimde gıdıklayan daha büyük mucize benzeri doğmakta olan kanatların soğukluğu.
Eda💎 Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Eda💎 1 Hafta Önce
Sanki hepsi var gibi hangisi nerede gösterebilir misiniz?
Eda💎 Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Eda💎 1 Hafta Önce
Hangisi hangi anlatım biçimi söyeleyebilir misiniz?
Hayalperest✨ Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Hayalperest✨ 1 Hafta Önce
Arkadaşlar bu soruyu anlamadım. Yardım eder misiniz?
Yeliz´ Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Yeliz´ 2 Hafta Önce
2. öncül nasıl doğru oluyor ya onu çıkarabilir miyiz ki?
Yeliz´ Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Yeliz´ 2 Hafta Önce
kurgusal deneme diye kavram kazandırıyorsa kendisinden öncekiletden farklıdır diyemez miyiz ya ben c nin doğru olduğunu düşünmüştüm
Yeliz´ Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Yeliz´ 2 Hafta Önce
dostlar girintili çıkıntılı yapısı varsa engebelidir diyemiyor muyuz ya
Kullanıcı Türkçe Paragrafın Yorumu Hakkındaki Gönderisi. Kullanıcı 2 Hafta Önce
Arkadaşlar Soruyu Çözemedim c ve E yi anlatur mısınız
Önceki Sonraki
Günün Konuları